środa, 28 września 2011

Zarządzanie strategiczne – klucz do sukcesu!

Zarządzanie strategiczne – klucz do sukcesu!

Autorem artykułu jest Karolina Suślik


Zarządzanie, kierowanie, budowanie – jednym słowem dobra strategia by przetrwać na rynku. Jak ją napisać? Jakie elementy powinna zawierać? 

Zarządzanie przedsiębiorstwem, skuteczne kierowanie ludźmi, budowa wizerunku biznesowego. To główne problemy, z którymi zmagają się właściciele firm. Niektórzy wspomagają się pracą drogich specjalistów. A czy jest tańszy sposób? Oczywiście! Rozwiązaniem jest samodzielne stworzenie profesjonalnej strategii. Wbrew pozorom, planowanie to niezwykle złożony proces.

Zarządzanie firmą jest jednym z trudniejszych zadań. Zaczynając od ilości informacji napływających z rynku, umiejętność ich podziału i oceny, poprzez znajomość nowoczesnych oprogramowań, technologii i ciągle zmieniających się trendach. W dzisiejszych czasach, aby z powodzeniem prowadzić swoją firmę, trzeba wiedzieć, jak korzystać z dostępnych na rynku możliwości. Można tu wspomnieć o narzędziach pozwalających na dokonanie analizy zarówno makrootoczenia, jak i konkurencji. Inne z kolei pomagają przeanalizować firmę i odnaleźć w niej mocne strony oraz dostrzec szanse w zmieniającym się otoczeniu. Jak profesjonalnie wykonać te zadania, jeśli nie posiadamy wystarczającej wiedzy?  Na szczęście na rynku dostępne są kursy, które uczą zasad tworzenia efektywnych dokumentów strategicznych.

Pracownicy mikro i małych przedsiębiorstw mogą wziąć udział w dofinansowanym z EFS szkoleniu. Dzięki pomocy doświadczonych trenerów  uczestnicy nabywają wiedzę na temat zasad strategicznego zarządzania firmą, zgodnie ze sprawdzonymi metodami i najnowszymi trendami w tym zakresie. Dodatkowym atutem szkolenia jest praca nad własną osobą. Efektywne zarządzanie to jednak nie tylko wykonywanie zadań, ale także umiejętność współpracy, organizacji własnego czasu, komunikacji, a nawet wywieranie pozytywnego wrażenia. Czy każdy z nas zna biznesowy savoir – vivre? Czy wiemy w jaki sposób indywidualny styl funkcjonowania może wpłynąć na efektywność pracy? Podczas szkolenia uczestnicy zdobywają kompetencje, które pozwalają na zwiększenie własnej efektywności. Ciekawym i skutecznym dodatkiem są gry symulacyjne, dające możliwość sprawdzenia swojej świeżo nabytej wiedzy w praktyce. Podczas jednej z takich symulacji uczestnicy przyjmują role menadżerów gastronomii, podejmując szereg decyzji biznesowych i rywalizując z innymi restauracjami na rynku. W czasie gry decydują o cenach, wystroju i wyposażeniu, zatrudnianym personelu, a wszystko w imię jak największego zysku. 

Możliwości jakie niosą szkolenia dofinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego są ogromne. Dzięki szkoleniom, za niewielką cenę, można zdobyć nowe kompetencje, które pozwolą samodzielnie zarządzać firmą i jej wizerunkiem. Poprzez świadome wykorzystanie swojego potencjału, skuteczne zarządzanie czasem, czy kreowanie wizerunku biznesowego możemy osiągnąć zdumiewające korzyści dla naszej firmy. Dlatego pierwszym krokiem do poprawy działalności i napisania dobrej strategii jest samodoskonalenie, które w przyszłości przełoży się na rozwój firmy i wzrost jej konkurencyjności na rynku.

---

Szkolenia organizuje Dom Szkolen i Doradztwa w ramach projektu "Kluczoew Kompetencje w Biznesie". Więcej informacji http://www.domszkolen.com/kkb/program-kkb/kluczowe-kompetencje-menedzerskie-2.html

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz